NMMU logo
Fixtures & Results 2012 Results
Campus Football League

2012 Results

 

 

Time Field Team A vs Team B Referee
Matchday 10: Sunday 20 May 2012
09h00 A Regeneration 0-3 South Point Inter SC
09h00 B Barbarians  1-5 Central FC Laboria
10h30 A Laboria  2-0 Inter SC South Point
10h30 B Letaba  2-3 Diggs FC Regeneration
12h00 A Los Galacticos  1-0 T.P. Mazembe Bizana
12h00 B Oceana  0-2 Xanadu Diggs FC
13h30 A Bizana  0-3 Kaguta FC T.P. Mazembe
13h30 B Sanlam Student Village  1-2 Unitas Unity United Kaguta FC
15h00 A Patriots 2-0 United Brothers  
Mokorotlo is bye
Matchday 11: Sunday 5 August 2012
09h00 A Bizana

2-8 

Letaba Mokorotlo
09h00 B Laboria  7-0 Oceana Xanadu
10h30 A Sanlam Student Village  2-0 Regeneration  
10h30 B Xanadu  8-2 Mokorotlo Letaba
12h00 A Patriots

 0-2

Unitas Unity United Laboria
12h00 B Inter SC

 2-1

Central FC Barbarians
13h30 A Barbarians 0-4  Diggs FC Unitas Unity United
13h30 B Kaguta FC 1-1  T.P. Mazembe Inter SC
15h00 A South Point 2-0 United Brothers  
Los Galacticos is bye
Matchday 12: Sunday 19 August 2012
09h00 A South Point 2-0  Patriots Laboria
09h00 B Regeneration  0-2 Mokorotlo  
10h30 A Laboria  2-0 Diggs FC South Point
10h30 B Bizana  2-0 T.P. Mazembe Patriots
12h00 A Letaba  2-0 Kaguta FC T.P. Mazembe
12h00 B Oceana  0-2 Sanlam Student Village Bizana
13h30 A Los Galacticos  1-2 Xanadu Kaguta FC
13h30 B Inter SC  8-1 Barbarians Sanlam Student Village
15h00 A United Brothers 0-2 Unitas Unity United  
Central FC is bye
Matchday 13: Saturday 25 August 2012
09h00 A Unitas Unity United  0-0 Los Galacticos Barbarians
09h00 B Inter SC  3-2 Letaba Mokorotlo
10h30 A T.P. Mazembe  7-1 Mokorotlo Unitas Unity United
10h30 B Oceana  0-0 Barbarians Los Galacticos
12h00 A Laboria  2-0 Patriots Oceana
12h00 B Central FC  4-1 Bizana Xanadu
13h30 A Diggs FC  1-1 Sanlam Student Village Laboria
13h30 B Xanadu  2-0 Kaguta FC Central FC
15h00 A Regeneration 2-0 United Brothers  
South Point is bye
Matchday 14: Sunday 26 August 2012
09h00 A Laboria  2-0 Kaguta FC Bizana
09h00 B Xanadu  3-2 Central FC South Point
10h30 A Bizana  2-0 Barbarians Kaguta FC
10h30 B South Point  1-3 Inter SC Laboria
12h00 A Sanlam Student Village  2-0 Patriots Inter SC
12h00 B Los Galacticos  4-1 Regeneration Diggs FC
13h30 A Mokorotlo  2-0 Oceana Patriots
13h30 B T.P. Mazembe  1-1 Diggs FC Sanlam Student Village
15h00 A Letaba 2-0 United Brothers  
Unitas Unity United is bye
*Bizana and Diggs did not ref
Matchday 15: Saturday 01 September 2012
09h00 A Oceana  0-2 Diggs FC Mokorotlo
09h00 B Bizana  0-4 Regeneration Xanadu 
10h30 A Xanadu  3-0 T.P. Mazembe Oceana
10h30 B Laboria  2-0 Mokorotlo Central FC
12h00 A Central FC  1-3 Sanlam Student Village Letaba
12h20 B Patriots  1-6 Inter SC Los Galacticos
13h30 A South Point  1-1 Unitas Unity United Patriots
13h30 B Letaba  5-4 Los Galacticos Inter SC
15h00 A United Brothers 0-2 Barbarians  
Kaguta FC is bye
Matchday 16: Sunday 02 September 2012
09h00 A Sanlam Student Village  0-1 T.P. Mazembe Central FC
09h00 B Xanadu  2-0 Patriots Unitas Unity United
10h30 A Diggs FC  3-3 Regeneration T.P. Mazembe
10h30 B Unitas Unity United  2-1 Central FC Sanlam Student Village
12h00 A Bizana  1-4 Inter SC Los Galacticos
12h00 B Kaguta FC  2-0 Oceana South Point
13h30 A South Point  0-4 Los Galacticos Kaguta FC
13h30 B Letaba  5-1 Mokorotlo Bizana
15h00 A United Brothers 0-2 Laboria  
Barbarians is bye
*Kaguta FC and Los Galacticos did not ref.Both minus 1 point
Matchday 17: Sunday  16 September 2012
09h00 A South Point   2-0  Mokorotlo Diggs FC
09h00 B Barbarians  0-2 Kaguta FC Patriots
10h30 A Diggs FC  7-0 Patriots Barbarians
10h30 B Bizana 1-3 Xanadu South Point
12h00 A Oceana  0-2  Regeneration Unitas Unity United
12h00 B Sanlam Student Village  2-5  Los Galacticos Inter SC
13h30 A T.P. Mazembe 2-1 Laboria Xanadu
13h30 B Inter SC  1-2 Unitas Unity United Los Galacticos
15h00 A Central FC 2-0 United Brothers  
Letaba is bye
*Diggs FC did not ref, minus 1 point.
Matchday 18:  Saturday 22 September 2012
09h00 A Laboria  4-0  Central FC Bizana
09h00 B Inter SC  0-4 Los Galacticos T.P. Mazembe
10h30 A Bizana  2-5 Unitas Unity United Laboria
10h30 B T.P. Mazembe  0-1 Letaba Mokorotlo
12h00 A Sanlam Student Village  12-0 Mokorotlo South Point
12h00 B Regeneration  1-3 Xanadu Barbarians
13h30 A Barbarians  0-2 South Point Letaba
13h30 B Oceana 0-2 Patriots Sanlam Student Village
15h00 A United Brothers 0-2 Kaguta FC  
Diggs FC is bye
Matchday 19:  Sunday 23 September 2012
09h00 A Barbarians 0-2  Regeneration Xanadu 
09h00 B Mokorotlo 0-2 Diggs FC Sanlam Student Village
10h30 A Xanadu  1-0 Letaba Bizana
10h30 B Sanlam Student Village  1-2 Laboria Mokorotlo
12h00 A T.P. Mazembe  1-2 Unitas Unity United Letaba
12h00 B Patriots  4-3 Bizana Laboria
13h30 A Los Galacticos 2-0 United Brothers  
*Sanlam Student Village and Mokorotlo did not ref, minus 1 point.    
Matchday 20: Monday 24 September 2012
09h00 A South Point  4-2 Letaba  
09h00 B Kaguta FC  0-2 Diggs FC  
10h30 A Oceana  0-2 Central FC  
10h30 B Inter SC 2-0 United Brothers  
Matchday 1: Sunday 18 March 2012
09h00 A Los Galacticos 6-1 Barbarians Unitas
09h00 B Xanadu 1-1 SSV Kaguta FC
10h30 A Unitas 1-3 Letaba Los Galacticos
10h30 B South Point 3-2 Kaguta FC SSV
12h00 A Inter SC 5-2 Regeneration FC South Point
12h00 B Laboria 4-0 Bizana Central FC
13h30 A Mokorotlo 0-3 Central FC Inter SC
Diggs is bye
* Unitas did not ref: deduct 1 point
Matchday 2: Sunday 25 March 2012
09h00 A Mokorotlo 2-4 Kaguta FC Diggs
09h00 B Xanadu 2-2 Inter SC Letaba
10h30 A SSV 1-0 Letaba Mokorotlo
10h30 B South Point 1-1 Diggs FC Xanadu
12h00 A Regeneration 2-2 Unitas Barbarians
12h00 B Los Galacticos 8-2 Central Bizana
13h30 A Barbarians 0-7 Laboria Los Galacticos
13h30 B Bizana 4-1 Oceana Regeneration
15h00 A Patriots 1-5 T.P. Mazembe Laboria
United Brothers is bye
*Barbarians and Los Galacticos did not ref and Regeneration had no linesmans:all will be deducted 1 point
Matchday 3: Sunday 15 April 2012
09h00 A Kaguta FC 2-3 Sanlam Student Village Central
09h00 B Letaba 3-1 Regeneration T.P. Mazembe
10h30 A Central FC 4-1 T.P. Mazembe Sanlam Student Village
10h30 B Mokorotlo 2-5 Patriots Kaguta FC
12h00 A South Point 2-1 Bizana Patriots
12h00 B Barbarians 0-3 Unitas Unity United Inter SC
13h30 A Diggs FC 0-2 Los Galacticos Unitas Unity United
13h30 B Inter SC 1-1 Oceana Barbarians
15h00 A United Brothers 0-2 Xanadu Oceana
Laboria is bye
*Inter SC did not ref and Patriots had only 1 linesmen: both teams will be deducted a point.
Matchday 4: Sunday 22 April 2012
09h00 A United Brothers 0-2 Diggs FC Mokorotlo
09h00 B Laboria 1-0 Los Galacticos Xanadu
10h30 A Mokorotlo 3-1 Unitas Unity United Diggs FC
10h30 B Barbarians 3-10 Xanadu United Brothers
12h00 A Kaguta FC 2-0 Patriots Laboria
12h00 B T.P. Mazembe 1-2 South Point Regeneration
13h30 A Central FC 2-0 Regeneration Bizana
13h30 B Letaba 3-1 Oceana South Point
15h00 A Sanlam Student Village 0-1 Bizana Letaba
Inter SC is bye
Matchday 5: Friday 27 April 2012
09h00 A T.P. Mazembe 3-1 Regeneration Central FC
09h00 B South Point 1-0 Oceana Kaguta FC
10h30 A Bizana 2-0 United Brothers Oceana
10h30 B Central FC 2-1 Kaguta FC T.P. Mazembe
12h00 A Diggs FC 1-0 Unitas Unity United Inter SC
12h00 B Los Galacticos 2-0 Patriots Xanadu
13h30 A Inter SC 3-0 Mokorotlo Unitas Unity United
13h30 B Laboria 0-0 Xanadu Los Galacticos
15h00 A Barbarians 2-5 Letaba Patriots
Sanlam Student Village is bye
Matchday 6: Sunday 29 April 2012
09h00 A Central FC 1-5 Letaba Barbarians
09h00 B Unitas Unity United 1-6 Kaguta FC Sanlam Student Village
10h30 A Sanlam Student Village 2-0 Barbarians Letaba
10h30 B United Brothers 0-2 Mokorotlo Diggs FC
12h00 A Inter SC 2-1 Diggs FC Regeneration
12h00 B Laboria 2-0 South Point United Brothers
13h30 A Oceana 1-3 T.P. Mazembe Bizana
13h30 B Regeneration 2-3 Patriots Laboria
15h00 A Los Galacticos 2-0 Bizana T.P. Mazembe
Xanadu is bye
*Barbarians will be deducted 1 point for not refereeing.
Matchday 7: Tuesday 01 May 2012
09h00 A Bizana 0-4 Diggs FC Unitas Unity United
09h00 B Mokorotlo 2-4 Barbarians Xanadu
10h30 A Xanadu 3-1 Unitas Unity United Mokorotlo
10h30 B Inter SC 4-2 T.P. Mazembe Los Galacticos
12h00 A Central FC 5-1 Patriots Inter SC
12h00 B Kaguta FC 1-4 Los Galacticos Oceana
13h30 A Laboria 2-0 Letaba South Point
13h30 B Oceana 2-0 United Brothers Sanlam Student Village
15h00 A Sanlam Student Village 3-3 South Point Letaba
Regeneration is bye
*Mokorotlo will be deducted 1 point as they had only 1 linesman.
Matchday 8: Sunday 06 May 2012
09h00 A Regeneration 1-0 Kaguta FC Barbarians
09h00 B Inter SC 0-2 Sanlam Student Village Patriots
10h30 A South Point 0-1 Central FC Kaguta FC
10h30 B Barbarians 8-1 Patriots Regeneration
12h00 A Diggs FC 2-3 Xanadu Central FC
12h00 B Bizana 5-1 Mokorotlo Laboria
13h30 A Laboria 5-1 Unitas Unity United Diggs FC
13h30 B Los Galacticos 5-3 Oceana Bizana
15h00 A T.P. Mazembe 2-0 United Brothers  
Letaba is bye
*Patriots did not ref; will be deducted 1 point.
Matchday 9: Sunday 13 May 2012
09h00 A Letaba 2-0 Patriots Unitas Unity United
09h00 B Mokorotlo 1-8 Los Galacticos Oceana
10h30 A Unitas Unity United 3-3 Oceana Letaba
10h30 B Regeneration 0-3 Laboria Mokorotlo
12h00 A Kaguta FC 1-4 Inter SC Diggs FC
12h00 B Barbarians 0-2 T.P. Mazembe Xanadu
13h30 A Xanadu 4-3 South Point Inter SC
13h30 B Diggs FC 2-0 Central FC T.P. Mazembe
15h00 A United Brothers 0-2 Sanlam Student Village  
Bizana is bye

 

 

 

Nelson Mandela Metropolitan University

Telephone: 041-504 1111 | Fax: 041-504 2574 / 2731

E-mail: info@nmmu.ac.za

PO Box 77000 | Nelson Mandela Metropolitan University

Contact usPort Elizabeth | 6031 | South Africa

YouTube Twitter Facebook Connect@nmmu

 

© NMMU 2005-2013

A-Z Index

NMMU site map